Za vikend 25. i 26. novembra održeće se testiranje kandidata, na Darivi sa početkom u 10,00 sati.

  1. novembar, grupa I, a 26. novembar grupa II.

Testiranje se sastoji od:

  • Testa na strah od visine i
  • Testa kondicione pripreme i visine.

Test na strah od visine

  • je eliminatoran,
  • sastoji se od uspona na visinu od 20 metara i spuštanja niz uže sa te visine.

Izvodi se pod kontolom dva Spasioca.

 

Test kondicione pripreme i izdržljivosti

VJEŽBA

REZULTAT – BROJ BODOVA

Trčanje

4000m

24 minuta

1 BOD

23 minuta

2 BODA

22 minuta

3 BODA

21 minuta

4 BODA

20 minuta

5 BODOVA

Čučanj

sa opterećenjem

25kg

20 ponavljanja

1 BOD

22 ponavljanja

2 BODA

24 ponavljanja

3 BODA

26 ponavljanja

4 BODA

28 ponavljanja

5 BODOVA

Sklek,

ruke u širini ramena, laktovi uz tijelo

25 ponavljanja

1 BOD

30 ponavljanja

2 BODA

35 ponavljanja

3 BODA

40 ponavljanja

4 BODA

45 ponavljanja

5 BODOVA

Zgib na vratilu,

ruke u širini ramena,prekohvat

6 ponavljanja

1 BOD

7 ponavljanja

2 BODA

8 ponavljanja

3 BODA

9 ponavljanja

4 BODA

10 ponavljanja

5 BODOVA

Trbušnjak

Pregib tijelom, noge povijene

30 ponavljanja

1 BOD

35 ponavljanja

2 BODA

40 ponavljanja

3 BODA

45 ponavljanja

4 BODA

50 ponavljanja

5 BODOVA

 

Testovi  su jednaki  za žene i muškarce.

Doći u sporstkoj odjeći i obući (trenerka i tene), ponijeti toplu jaknu i prema vlastitoj procjeni, vodu i terensku hranu.

Testiranje će trajati između 2 i 3 sata.

 

Grupa I

rb

Prezime i ime

1.       

Bajramović Ismir

2.       

Ahmespahić Emir

3.       

Besirevic Nejra

4.       

Hasanovic Zeid

5.       

Pršeš Amar

6.       

Ćordić Husein

7.       

Begović Faris

8.       

Plakalo Mirza

9.       

Mešić Rusmir

10.   

Efendić Amin

11.   

Ablaković Senada

12.   

Mahmutović Armin

13.   

Ćutahija Mirza

14.   

Džanko Alma

15.   

Strukan Senad

16.   

Dzomba Ahmed

17.   

Oručević Enis

18.   

Lemeš Amar

19.   

Kalaba Meliha

20.   

Rizvo Mirza

21.   

Avdić Indira

22.   

Subašić Rafid

23.   

Zuković Vanis

24.   

Idrizovic Bekir

25.   

Trle Muhamed

26.   

Rahman Vedad*

 

Grupa II

rb

Prezime i ime

1.       

Nuhbegovic Elma

2.       

Pljevljak Sumedin

3.       

Milišić Amar

4.       

Parla Haris

5.       

Handžić Anel

6.       

Knežević Bojan

7.       

Tarić Hamed

8.       

Kapić Džana

9.       

Madeško Mirsad

10.   

Maliki Almira

11.   

Delic Sanjin

12.   

KajmovićAlmir

13.   

Klino Endin

14.   

Tokic Mirza

15.   

Dedović Lejla

16.   

Džafo Sanin

17.   

Kovačić Marko

18.   

Pobric Semir

19.   

Kupusović Mirza

20.   

Mališ Bojan

21.   

Kudus Džanin

22.   

Koldžo Jasmin

23.   

Imamović Kenan

24.   

Torlak Emir

25.   

Lindov Adnan

26.   

Kurić Elvir

 

Sparavalo Andrea može doći, ali nije obavezna.

Kandidati koji nisu na spisku nisu obavezni na testiranje, jer su već ranije testirani, ili su završili specijalističke alpinističke, speleo, vodičke i slične kurseve, a kao što smo rekli na sastanku PRIDRUŽENI nisu obavezni na testiranje.

Naravno svi koji žele mogu doći da bodre ostale i ako hoće da se provjere.

 

Komisija za edukaciju i prijem novih članova


Gorska Služba Spašavanja
Mountain Rescue Service

Centar za obavještavanje

121

+387 62 654 456
+387 61 299 443

gss@gss-sarajevo.com